Świeżo zaparzona kawa

Czy kawa jest zdrowa? Czy kawa może szkodzić?

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Ten zapach, aromat i smak działa kojąco na zmysły, dodaje energii, wspomaga koncentrację, a nawet może chronić przed pewnymi schorzeniami. Wciąż jednak podważane porady zdrowotne w

Burger i frytki

Czego nie jeść? Produkty szkodliwe

Czego nie jeść – zasady zdrowego odżywiania Cukier i produkty słodkie Nadmierna ilość soli w diecie Przetwory mięsne złej jakości Fast Food’y Czego nie jeść – zasady zdrowego odżywiania Zdrowe odżywianie, to temat, który obecnie jest bardzo na czasie….Wiele mówi się o produktach zdrowych, które pozytywnie wpływają na nasz organizm i dostarczają nam niezbędnych do życia składników, nieco rzadziej jednak o tym, co nam szkodzi. porady zdrowotne w

Starsze osoby w kuchni

Jaka dieta dla 50, 40 latka?

W dzisiejszych czasach różnorodność produktów żywieniowych sprawia, że często sięgamy po najróżniejsze rzeczy, które w jakiś sposób nam zasmakowały i które niekoniecznie są dla nas zdrowe….Inna sprawa to również nasz wiek – co nie szkodziło nam za czasów młodzieńczych, w starszym wieku może nie być już takie zdrowe. Organizm i jego zapotrzebowania zmieniają się z wiekiem i nasza dieta musi być do tego dostosowana. porady zdrowotne w

Tofu na talerzu

Czym zastąpić mięso i nabiał?

Jest ono nie tylko smaczne, ale i zdrowe, ponieważ zawiera m.in. witaminę E, a dodatkowo wyjątkowo pasuje do innych zdrowych produktów.

Zdrowa dieta lekkostrawna

Na czym polega dieta lekkostrawna? Przykłady lekkostrawnych dań

Stosowana jest zarówno w przypadku osób chorych, jak i zdrowych, które chcą w ten sposób zadbać o swoje zdrowie. Podaje się ją zaraz po przyjęciu do szpitala, jak i w przypadku rozpoznania różnych chorób….W przypadku diety lekkostrawnej, mamy do czynienia ze sposobem odżywiania, które stosuje się zarówno u zdrowych, jak i chorych, szczególnie w momencie, gdy dopiero jest się na etapie rozpoznawania przypadłości.

Owoce aronii

Co zrobić z aronii? Pomysły na aronię

Wykonane z niej przetwory: dżemy, konfitury, soki i kompoty, a także herbaty są i smaczne i przede wszystkim zdrowe. Owoc ten wykorzystuje się zarówno w przemyśle spożywczym, jak i medycynie oraz kosmetyce….Przygotowane z niej przetwory mogą być jednak smaczne i dodatkowo także bardzo zdrowe. Co jednak można zrobić z aronii? Aronia – jakie ma składniki odżywcze i właściwości zdrowotne? Aronia to łatwy w uprawie owoc, jednak rzadko spotykany, z racji niezbyt przyjemnego smaku, a szkoda.

relaksująca się kobieta

Jak opanować stres? Metody radzenia sobie ze stresem

Uprawiaj aktywność fizyczną W zdrowym ciele zdrowy duch? Okazuje się, że w tym starym porzekadle jest wiele prawdy. Przy stresującym życiu warto więc zadbać o to, żeby mieć dużo ruchu. Aktywność fizyczna powoduje wydzielanie w mózgu endorfin, zwanych hormonami szczęścia.

Rozsypana mąka

Mąka żytnia czy pszenna? Która lepsza?

To sprawia, że ciemna odmiana mąki pszennej, razowej typu 2000 ma zdecydowanie więcej zdrowych składników odżywczych niż mąka pszenna jasna typu 450, zwana też mąką białą.