Domowe przedtreningówki, co jeść przed treningiem na siłowni?

autor Jan Kołodziej
877 odsłon 3 minuty czytania
Osoby ćwiczące na siłowni

Nie da się ukryć, że treningom na siłowni towarzyszy znaczący wysiłek fizyczny. To właśnie dzięki niemu człowiek może wyćwiczyć swój organizm. Ćwiczenia są także pracą, do której wykonania organizm potrzebuje określonych zasobów energii. Aby być w pełni gotowym do intensywnych ćwiczeń, warto wiedzieć więc, co jeść przed treningiem na siłowni, aby osiągać najlepsze efekty, oraz jakie są domowe przedtreningówki, które jeszcze lepiej przygotują organizm do pracy.

Dlaczego jedzenie przed treningiem jest tak istotne?

Podejmując jakąkolwiek aktywność fizyczną, zmuszamy nasz ciało, a konkretnie mięśnie, do pracy. W zależności od tego, co chcemy osiągnąć naszymi ćwiczeniami, warto również zadbać o odpowiednią dietę. Jest ona istotna tak samo podczas zrzucania kilogramów oraz przy rozbudowie masy mięśniowej. Nie da się bowiem ukryć, że aby zapewnić naszym mięśniom najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju, należy dostarczać im odpowiednich substancji odżywczych. Właśnie dlatego tak istotne jest przygotowanie odpowiedniego posiłku przed wysiłkiem.

Dostarczając organizmowi odpowiedniej ilości kilokalorii przed treningiem, umożliwiamy mu też jeszcze bardziej intensywną pracę. Warto również pamiętać, że zmęczone mięśnie potrzebują również odpowiedniego odżywienia po wysiłku. Wiedząc, co jeść po treningu, minimalizujemy szansę na ekstremalne zmęczenie mięśni i pomagam naszemu ciału się zregenerować. Jeśli będziemy więc wiedzieć, co jeść przed treningiem na siłowni oraz zaraz po nim, mamy większe szanse, na bardziej efektywne wyćwiczenie organizmu.

Co jeść przed treningiem na siłowni?

Przed treningiem warto jeść wszystko to, co zawiera w sobie odpowiednią ilość węglowodanów, zdrowych tłuszczów oraz białka. Jednym z lepszych wyborów może być tu ryba czy jajka. Źródłem węglowodanów może być dla nas natomiast ciemny makaron, kasza lub ryż. Korzystne dla organizmu mogą być tu więc wszelkie potrawy, które dostarczą nam odpowiednią dozę energii, której wymagał trening. Warto jednak bardzo uważać na to, co jeść przed treningiem siłowym, ponieważ dobranie nieodpowiedniej diety może powodować nieoczekiwane efekty.

Jeśli sami nie jesteśmy wystarczająco pewni tego, co jeść przed porannym treningiem, warto skonsultować tę sprawę ze specjalistą. Dietetyk po analizie trybu życia oraz dotychczasowej diety pomoże nam dobrać odpowiedni jadłospis do każdego wysiłku fizycznego.

Jakie są naturalne i domowe przedtreningówki?

Przygotowanie do treningu nie zawsze musi oznaczać kupowanie kartonów różnego rodzaju proszków i wypijanie szejków energetycznych. Zastanawiając się, jakie posiłek jeść przed treningiem, najlepiej zacząć od zajrzenia do własnej lodówki. Jednym z lepszych sposobów na pobudzenie organizmu do działania, jest wypicie przed treningiem kawy z dodatkiem cynamonu oraz pieprzu kajeńskiego.

Jak widać, przygotowanie organizmu do treningu jest niezwykle ważne, jeśli chcemy dla naszego organizmu jak najlepiej. Zaopatrzenie się w odpowiednią ilość energii oraz kalorii przed treningiem siłowym może okazać się niezbędne do zachowania równowagi w organizmie. Aby zapewnić sobie zasób sił do ćwiczeń, dobrze jest wprowadzić do swojego jadłospisu ryby, nabiał czy też ryż i kaszę. Chcąc pobudzić organizm do pracy domowymi sposobami, warto wypić wcześniej odpowiednio przygotowaną kawę.

podobne treści

2 komentarze

sisi 22 marca 2023 - 12:24

Przedtreningówka to dobra rzecz ale warto pamiętać o tym, żeby się nie najadać za bardzo, bo trening ciężko bedzie zrobić ;)

odpowiedz
Konstanty 3 kwietnia 2023 - 08:53

Oj tak, jeśli chodzi o domowe przedtreningówki, to kawa jest u mnie na pierwszym miejscu! Daje niezłego kopa :)

odpowiedz

dodaj komentarz

Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli tak zwane ciasteczka. Akceptuję Czytaj więcej