Rozsypana mąka

Mąka żytnia czy pszenna? Która lepsza?

Mąka pszenna – charakterystyka Mąka żytnia – charakterystyka Co oznacza typ mąki? Która mąka jest zdrowsza – pszenna czy żytnia? Mąka pszenna – charakterystyka Najpowszechniej wykorzystywaną mąką w produkcji spożywczej jest oczywiście mąka pszenna….To sprawia, że ciemna odmiana mąki pszennej, razowej typu 2000 ma zdecydowanie więcej zdrowych składników odżywczych niż mąka pszenna jasna typu 450, zwana też mąką białą. porady zdrowotne w

Warzywa na kanapce

Na czym polega lekkostrawna dieta, jak działa na organizm?

Z produktów zbożowych i skrobiowych, w diecie lekkostrawnej można spożywać płatki owsiane, pszenne, ryż, płatki kukurydziane, pszenne, żytnie, używać można też mąkę. Określone wymagania są też co do pieczywa….Dopuszczalne jest spożywanie chleba pszennego, razowego, typu Graham, grzanek, ciasta drożdżowego, biszkoptów, keksów, pierników. Większe ograniczenia są co do słodyczy, które najczęściej są źródłem tłuszczu. W diecie lekkostrawnej można spożywać marmoladę, miód pszczeli, galaretki.

Podane śniadanie

Dieta lekkostrawna — co jeść?

Z produktów zbożowych zalecane jest spożywanie płatków owsianych, pszennych, kukurydzianych, grysiku, ryżu, makaronów, kiełków soi i kukurydzy. Stosujący dietę lekkostrawną mogą jeść chleb pszenny, sucharki, chleb razowy i mieszany, ciasta drożdżowe, biszkopty, pierniki i kajzerki.

Łyżka cukru

Dieta cukrzycowa co wolno a co nie? Produkty zakazane

Nie jest zalecane także pieczywo pszenne i rozgotowane: ryż, kasza oraz warzywa. Trzeba też unikać niektórych produktów mlecznych jak sery, śmietany i tłuste mleko, masło. W przypadku mięsa cukrzycy powinni zrezygnować z baraniny, wieprzowiny oraz kaczek.

Rolka po papierze

Co jeść przy biegunce, jakie jedzenie gdy masz biegunkę?

Na początku choroby najlepiej sięgać po: biały ryż, kleik ryżowy, biszkopty, pieczywo pszenne, drobne makarony, a także gotowane: marchew, jabłka, banany. Ogólnie warto sięgać po banany, jako że są bogatym źródłem potasu, którego traci się bardzo dużo w czasie biegunek.